Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Licence pro (V)ZP

Licence pro (V)ZP
05. 12. 2012 15:02
Dobrý den,
Dnes jsem zaregistroval licence na portály ZP a od té doby mi dosud bezvadně fungující podání na CSSZ přestalo fungovat – viz chybová hláška z VREP:
*************************
Pověření k dané e-službě ('CSSZ_RELDP') není zaznamenáno v registru podávajících na OSSZ nebo certifikát, kterým je e-podání podepsáno, není zaznamenán v registru podávajících na OSSZ. Kontaktujte pracovníka OSSZ.
*************************
Odesílal jsem EVLDZ a PARTNERLINK tuto XML větu přehodil do "neznámých typů zpráv" (dosud je hladce automaticky odesílal).
Kromě adresářů (složek) pro XML věty pro ZP jsem v PARTNERLINKU nic jiného neměnil.
Prosím o radu, co s tím ?
Re: Licence pro (V)ZP
05. 12. 2012 15:10
Dobrý den,
buď používáte nový certifikát, který nemáte zaregistrovaný na ČSSZ,
Nebo používáte službu, která není na ČSSZ zaregistrována...
***********
Sekci Neznámé typy zpráv otevřete vlevo dole, zde nastavíte u konkrétní zprávy partnera a typ této zprávy.
Tím se přesune do správné sekce odkud ji již lze odeslat a aplikace si tím zároveň vytvoří pravidlo.

Toto ovšem nesouvisí ani s aktivací modulů pro VZP, ani s nahlášením služeb či certifikátu na ČSSZ
Nepoužívám nový certifikát a nepoužívám novou nezaregistrovanou službu ! Abych neopisoval svoji původní zprávu z 5.12.2012 13:02, doplním pouze, že PARTNERLINK nebyl nijak změněn ani přenastavován. Do 4.12.2012 fungovaly bezvadně podání přes VREP (pro ČSSZ) a i daňová podání.
Dne 5.12.2012 byly v sekci "nastavení - Portál ZP" a "Nastavení - VZP složky" nastaveny:
- vstupní složky pro čtení XML vět vztahujícím se k podání na ZP (mám je shodné se složkami pro účely XML vět pro ČSSZ a daně - nevím, jestli TOTO není příčinou !) a
- podpisové certifikáty (vybrán můj osobní podpisová certifikát)
Nic jiného se v PARTNERLINKU NENASTAVOVALO ! Výsledkem však bylo, že PARTNERLINK jednak nepoznal XML větu pro EVLDZ a jednak po jejím přiřazení (tj zřejmě vytvoření onoho "pravidla"winking smiley větu sice správně odeslal, ale Portál VREP ji nepřijal a definoval výše uvedenou chybu.

Nemám tušení, jak dále postupovat.
Re: Licence pro (V)ZP
06. 12. 2012 09:45
Dobrý den,
s nastavením aplikace, nebo s čímkoliv co se jí týká Vám rád pomohu.
Tato chyba se ale skutečně týká nahlášených služeb pro Vasši společnost na ČSSZ.
viz:

Pověření k dané e-službě ('CSSZ_RELDP') není zaznamenáno v registru podávajících na OSSZ nebo certifikát, kterým je e-podání podepsáno, není zaznamenán v registru podávajících na OSSZ. Kontaktujte pracovníka OSSZ.

Je zapotřebí kontaktovat ČSSZ, ověřit nahlášený certifikát a ověřit které služby u nich máte aktivní.
Třeba se u nich někde něco pokazilo v databázi a co Vám fungovalo nyní již nefunguje.
To je ovšem jen hypotéza, skutečnou příčinu zjistíte až po kontaktování pracovníka ČSSZ.
Tak problém je vyřešen.
Pokud byly v PARTNERLINKU nastaveny STEJNÉ složky pro podání na zdr.pojišťovnu a ČSSZ, PARTNERLINK věty pro ČSSZ (např. EVLDZ) nedokázal interpretovat a strká je do "neznámých zpráv". Domnívám se, že je při té příloežitosti i asi pošlodí, protože pokusím-li se tuto zprávu klasifikovat jako EVLDZ a odešlu ji, ČSSZ ji nepřijme a v hlášení, které mi o té akci z VREPU dojde, chybí například variabilní symbol organizace !!
Nicméně v okamžiku, kdy jsem jako vstupní složku XML vět v Nastavení PARTNERLINKU pro zdr.pojišťovny zvolil JINOU složku, odlišnou od složky pro načítání XML pro ČSSZ a MFCR, v té chvíli začalo podávání XML vět pro ČSSZ opět fungovat.
Pokud se PARTNERLINK takto chová, je asi třeba, aby výrobce toto otestoval a buď opravil, anebo aby zajistil, aby složky pro ZP a ČSSZ nesměly být stejné !
Autor:

Váš email:


Předmět:


Prevence spamu:
Prosim, zadejte kod, ktery vidite v obrazku pod timto textem. Jestlize je kod spatne citelny, zkuste jeho obsah odhadnout. Zadate-li chybny kod, bude vygenrovan obrazek novy a muzete zkusit stesti znovu.
CAPTCHA
Příspěvek:
Toto je moderované diskusní fórum. Váš příspěvek zůstane skryt dokud nebude schválen moderátorem nebo administrátorem.