Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Zdravotní pojišťovny a kódování češtiny

Autor Novák 
Dobrý den, prosím o sdělení jaké kódování češtiny (Latin2,Unicode ...) má být použito pro generování souboru, tak aby zasílaná data pojišťovně byla zcela v pořádku. Jde samozřejmě o PortálZP a VZP.

Děkuji
Re: Zdravotní pojišťovny a kódování češtiny
03. 10. 2013 10:29
Dobrý den,
Aplikace PartnerLink je určena pouze pro odesílání hlášení.
Dotaz ohledně kódování je potřeba směrovat na příslušný portál.
Dobrý den,
jde mě zejména o to, že jsem zkoušel odesílat hromadné hlášení pro PortálZP, které by dle dokumentace mělo být v PC LATIN2 a pokud tento soubor zašlu přes PartnerLink tak v protokolu z ZP zobrazeném v PartnerLinku je diakritika špatně, tak stejně pokud se přihlásím přes webové rozhraní PortáluZP a dám si zobrazit protokol o zpracování tak je diakritika stejně špatně. Přitom diakritika v protokolu úplně toho stejného souboru nahraného přes webové rozhraní je zcela v pořádku.
Připadá mi to jako by program při načtení souboru provedl konverzi kódování češtiny LATIN2-> Unicode, aby v náhledu byla diakritika správně (v programu vidím v náhledu v záložce xml nějaký interní xml dokument), ale při odesílání již program (např. pokud soubor hlášení hlášení generuje z toho interního xml) neprovede zpětnou konverzi Unicode -> LATIN2.

Rád bych tímto požádal o prověření, sice nemám k dispozici nejnovější verzi programu, ale v historii verzí není o takové opravě v poslední době žádná zmínka.

Děkuji
Re: Zdravotní pojišťovny a kódování češtiny
03. 10. 2013 13:49
Dobrý den,
Prosím zašlete na email hotline@nzservis.cz vstupní soubor a tel.kontakt.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil svihlik (03. 10. 2013 13:49).
Autor:

Váš email:


Předmět:


Prevence spamu:
Prosim, zadejte kod, ktery vidite v obrazku pod timto textem. Jestlize je kod spatne citelny, zkuste jeho obsah odhadnout. Zadate-li chybny kod, bude vygenrovan obrazek novy a muzete zkusit stesti znovu.
CAPTCHA
Příspěvek:
Toto je moderované diskusní fórum. Váš příspěvek zůstane skryt dokud nebude schválen moderátorem nebo administrátorem.