Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Protokol TLS 1.2

Autor Dvořák 
Protokol TLS 1.2
02. 08. 2017 10:14
Dobrý den, dnes nám přišlo v odpovědi na podání od ČSSZ níže uvedené upozornění. Chci se zeptat, jak je na tom Partnerlink. Umí to už aktuální verze 1.12? Nebo bude vydána nová verze? Nebo je třeba někde něco přenastavit?

Děkuji, Dvořák.

Upozorňujeme podávající na ukončení podpory protokolů TLS 1.0 a TLS 1.1 u komunikačního rozhraní VREP/APEP pro zasílání e-Podání k 31.12.2017.
Od 1.1.2018 bude ČSSZ podporován pouze komunikační protokol TLS 1.2. Bližší informace naleznete na webu ČSSZ v aktualitách sekce e-Podání:
http://www.cssz.cz/cz/e-podani/ a v dokumentu http://www.cssz.cz/NR/rdonlyres/DC5545C4-3CAD-4BA1-9F60-CE082158C166/0/Ukonceni_podpory_TLS.pdf
Re: Protokol TLS 1.2
02. 08. 2017 11:22
Dobrý den,
aktuálně informaci od OSSZ prověřujeme a budeme Vás následně kontaktovat.
Re: Protokol TLS 1.2
02. 08. 2017 11:51
Dobrý den, také prosím o sdělení odpovědi. Děkuji.
Re: Protokol TLS 1.2
13. 09. 2017 09:31
Dobrý den, také mi s podáním přišlo výše uvedené upozornění, prosím tedy také o sdělení odpovědi. Děkuji
Re: Protokol TLS 1.2
13. 09. 2017 11:03
Dobrý den,
ze strany ČSSZ se jedná o zvýšení bezpečnosti komunikace. V současné době je v souvislosti s šifrovacími protokoly TLS 1.0 a 1.1 (používaných v https komunikaci) známo mnoho technických zranitelností, které mohou ohrozit informační systémy. Útočník v pozici „Man-in-the-Middle“ může provést útok na přenášená šifrovaná data. Může potenciálně dešifrovat a následně odposlechnout elektronickou komunikaci. Proto se od použití těchto zranitelných protokolů ustupuje s tím, že lze komunikovat přes protokol TLS 1.2.

V operačním systému není v podstatě třeba provádět žádnou změnu - výběr šifrovacího protokolu pro HTTPS komunikaci provádí jádro Windows. Porovnává svůj seznam protokolů se seznamem protokolů serveru, na který je zpráva odesílána. Z nabídnutých protokolů a jejich porovnání vybere ten nejsilnější. Jde tedy jen o to, aby uživatel měl verzi Windows, které protokol TLS 1.2 podporují. Microsoftem aktuálně podporované operační systémy by ho umět měly. Může nastat, že někdo bude mít v nastavení Windows nějaké odlišnosti. Ověřit si připravenost své verze Windows lze v "Možnosti internetu – Upřesnit – Zabezpečení – Používat protokol TLS 1.X" - kde by mělo být zašrtnuto Používat protokol TLS 1.2.
Pro aplikaci PartnerLink bude vydána včas aktualizace.
Re: Protokol TLS 1.2
15. 09. 2017 20:04
Dobrý den,
potřebovala jsem přihlásit zaměstnance a partnerlink nefunguje. Prosím, jak zprovoznit. Upozornění od OSSZ chodí s každým podáním, ale přestože mám zaplacenou podporu, tak se nic neděje. Potřebuji zprovoznit.
S pozdravem Renata Ježková
Re: Protokol TLS 1.2
18. 09. 2017 08:45
Dobrý den,
bez popisu chybového hlášení, které vrací ČSSZ není možné identifikovat problém.
Prosím zašlete chybové hlášení na hotline@nzservis.cz nebo Nás kontaktujte na čísle 311 202 111.
Re: Protokol TLS 1.2
15. 11. 2017 12:40
Dobrý den,
také prosím o informaci o případné aktualizaci.
Děkuji
Martina Trefilíková
Re: Protokol TLS 1.2
23. 11. 2017 11:06
Dobrý den,
všem uživatelům aplikace PartnerLink bude odeslán informační email.
Obsahem emailu bude problematika protokolu TLS 1.2.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil svihlik (23. 11. 2017 17:37).
Do konce roku probíhala komunikace s OSSZ Třebíč, bez problému. Vždy přišla zpráva na imejl, že podání bylo přijato.
Bohužel Při podání přehledu o výši pojistného za měsíc prosinec 2017zádná odezna nepřišla. Při dotazu na tvůrce programu
UČTO mi bylo řečeno, pokud požívám WIndovs 7 Profesionál musí TLS 1,2 fungovat.
Prosím muhu cokoliv provést sama, nebo bude lépe požádat odborníka.
Děkuji za odpověd.
Re: Protokol TLS 1.2
22. 01. 2018 09:39
Dobrý den,
z vašeho dotazu není zcela zřejmé, zda-li máte problém při odeslání nebo při příjmu. Pokud při odeslání - zašlete prosím vstupní XML a printscreen chybového hlášení na hotline@nzservis.cz.
Re: Protokol TLS 1.2
27. 03. 2019 02:23
Jak mám instalovat bezpečnostní nastavení TLS1.2. V PC mě hlásí : i K této stránce se nelze bezpečně připojit. Důvodem může být, že web používá zastaralé nebo nebezpečné bezpečnostní nastavení TLS. Opakování nepomáhá. Jak odstranit tento problém? K čemu jsou pak všechny aktualizace, které si musím nechat nainstalovat, když zastaralé TLS neaktualizují ani neoznámí jaksi mám instalovat TLS1.2. Nefunguje to při přijmu určitě . Při odeslání nemám jak zkontrolovat .Potřeboval bych sdělit postup instalace TLS1.2. Děkuji D.K.
Re: Protokol TLS 1.2
27. 03. 2019 14:45
Dobrý den,
jaká verze aplikace PartnerLink je aktuálně nainstalována na PC.
Dále prosím o zaslaní přesného znění chybového hlášení a verzi OS Windows.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Prevence spamu:
Prosim, zadejte kod, ktery vidite v obrazku pod timto textem. Jestlize je kod spatne citelny, zkuste jeho obsah odhadnout. Zadate-li chybny kod, bude vygenrovan obrazek novy a muzete zkusit stesti znovu.
CAPTCHA
Příspěvek:
Toto je moderované diskusní fórum. Váš příspěvek zůstane skryt dokud nebude schválen moderátorem nebo administrátorem.