Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chyba odesílání na ČSSZ

Autor Synthon 
Chyba odesílání na ČSSZ
19. 11. 2018 16:16
Dobrý den, po reinstalaci PC na OS Windows 10 Enterprise 2016 LTSB (verze 1607) se nám nedaří zprovoznit odesílání hlášení na ČSSZ. Aplikaci PartnerLink máme ve verzi 1.14.0.0
Při pokusu o odeslání dostaneme chybovou zprávu "Při zpracování došlo k chybě. Nepodařilo se odeslat zprávu. The requested security protocol is not supported."
Můžete nám prosím pomoci.
Předem děkuji. Šebek
Dobrý den,
máme stejný problém na Windows 10 Profesional 1803, Partnerlink poslední stažitelná verze 1.15.2 verze .NET 3.5 nainstalován.
Martin Vítek
Škoda JS a.s.
Re: Chyba odesílání na ČSSZ
20. 11. 2018 10:40
Dobrý den,

Důvodem chyby je nedostupnost protokolu TLS 1.2. ve vašem počítači. Program si zavolá tuto funkci pomocí NET. 3.5.1 ale ten je nedostupný.

Prosím vyzkoušejte tyto odkazy + je třeba nechat plně aktualizovat přes Windows update framework 3.5.

Microsoft .NET Framework 3.5 Service Pack 1: https://www.microsoft.com/cs-cz/download/details.aspx?id=22

Po instalaci je nutné restartovat a zkontrolovat aktualizace systému.

Hotfix provede automaticky záznam do registru.

https://support.microsoft.com/cs-cz/help/3140245/update-to-enable-tls-1-1-and-tls-1-2-as-a-default-secure-protocols-in


Verze byla testována na plně aktualizovaném Windows s nainstalovaným Microsoft .NET frameworkem verze 3.5.1. Instalace nevyžaduje žádné speciální instalace ani doplňky, plně dostačují aktualizace nabízené integrovanou službou Windows Update.
Pro komunikaci s ČSSZ využíváme třídu HttpWebRequest z jmenného prostoru System.Net a typ bezpečnostního protokolu nastavujeme takto: ServicePointManager.SecurityProtocol = Tls12;
Chybové hlášení vrací Microsoft .NET 3.5.1 na základné volaní funkce operačního systému, který odpoví že neumí TLS 1.2 použít.
Problém bude v chybějící aktualizaci operačního systému, která umožnuje použít funkci TLS 1.2.
Log aplikace parnerlink

22.11.18-14:26:25.622] [Error] CommonMessageProcessor.ProcessPartnerMessageType.SendMessage(...) failed! System.NotSupportedException: The requested security protocol is not supported.
at System.Net.ServicePointManager.set_SecurityProtocol(SecurityProtocolType value)
Re: Chyba odesílání na ČSSZ
17. 01. 2019 09:42
Dobrý den, systém mi při odesílání ELDP hlásí chybu aplikace
"Inicializační metoda typu ExtentPlaceholderCreator vyvolala výjimku"

Můžete mi prosím poradit?

Děkuji
Bc. Ivana Koňaříková
Re: Chyba odesílání na ČSSZ
17. 01. 2019 11:03
Dobrý den,
prosím o zaslání screenshotu chybové hlášení na email hotline@nzservis.cz.
Re: Chyba odesílání na ČSSZ
23. 01. 2019 10:24
Dobrý den,
potřebovala bych vyřešit výše popsaný problém!
Nedaří se mi načíst žádný soubor, screenshot s chybovou hláškou jsem na vaši žádost poslala, ale zatím žádná odpověď.

Omlouvám se, že naléhám, ale nutně potřebuji zasílat!

Děkuji.
Koňaříková Ivana
Re: Chyba odesílání na ČSSZ
23. 01. 2019 11:03
Dobrý den,
prosím kontaktujte Nás na telefonním čísle 311 202 111.
Bohužel jsem se Vám nedokázal dovolat na mobilní číslo.
Po přeinstalaci počítačů na Windows 10 nefunguje odesílání na ČSSZ. Zakoupili jsme dnes nové licence, abychom je na počítačích sjednotili, ale nepomohlo to.

Systém hlásí Partner - Neznámý portál, nastavení VREP ale odpovídá návodu. Náhledy pošlu na email hotline@nzservis.cz.

Děkuji.
Dobrý den, budete vytvářet nový formulář platný PVPOJ od 1.8.2019, viz níže?
https://www.cssz.cz/documents/20143/253973/89+542+11_20190222.pdf/34a95126-b24b-c3e9-9928-b1b9fcdec0df
Dobrý den, prosím, odesílala jsem přílohu k žádosti o dávku a objevila se mi chyba 100. Snažím se najít - zatím jsem objevila jen, co znamená jen u odesílání ELDP. Prosím, můžete mi objasnit? Předem děkuji. JM
Re: Chyba odesílání na ČSSZ
06. 05. 2020 13:06
Dobrý den,
pokud je problém stále aktuální prosím o zaslání chybového hlášení na email hotline@nzservis.cz
Autor:

Váš email:


Předmět:


Prevence spamu:
Prosim, zadejte kod, ktery vidite v obrazku pod timto textem. Jestlize je kod spatne citelny, zkuste jeho obsah odhadnout. Zadate-li chybny kod, bude vygenrovan obrazek novy a muzete zkusit stesti znovu.
CAPTCHA
Příspěvek:
Toto je moderované diskusní fórum. Váš příspěvek zůstane skryt dokud nebude schválen moderátorem nebo administrátorem.