Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

šifrovací certifikáty

Dobrý den,


při zpracování dat ELDP jsem při odesílání dostala hlášku " chyba v datech 202 " ohledně vypršení platnosti šifrovacího certifikátu.


Provedla jsem stažení certifikátů PostSingum Root QCA 2, Postsingum Public CA 2 a DIS.CSSZ.rrrr a jejich instalaci .
Poté jsem provedla aktivaci na Partner Linku.
Bohužel mi všechny tyto kroky nepomohly k úspěšnému odeslání .

Na stránkách CSSZ uvádějí poznámku ,že je nutné nastavení komunikačního SW programu / modulu.

Chtěla jsem se zeptat , zda by nepomohlo stažení Vaší nové verze 1.7.2., anebo byste mi mohl poradit.

Děkuji
Re: šifrovací certifikáty
05. 04. 2012 13:07
Šifrovací certfikát je zapotřebí nainstalovat do úložiště certifikátů konkrétně do sekce ostatní uživatelé.
Pokud certifikát instalujete do operačního systému Windows Xp, tak stačí nechat zvolit úložiště certifikátů automaticky.
Stačí otevřít certifikát, kliknout na tlačítko Nainstalovat certifikát a kliknout na Další, Další, Dokončit a OK.

Poté otevřete program PartnerLink a zvolte nastavení.
Zde zvolte Certifikáty – VREP – ČSSZ.
U šifrovacího certifikátu nastavte volbu systémové úložiště a poté klikněte na tlačítko se třemi tečkami.
Nyní zvolte certifikát vystavený na jméno DIS.CSSZ.2012.
Potvrďte výběr certifikátu tlačítkem OK a znovu dejte OK v nastavení.
Uložte změny tlačítkem OK.

Těmito kroky jste nastavili aktuální šifrovací certifikát ČSSZ.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil svihlik (06. 06. 2012 08:41).
.. a jak to funguje u programu PartnerLink? Pro VREP - CSSZ se možnost výběru certifikátů nezobrazí
děkuji
Re: šifrovací certifikáty
06. 06. 2012 08:54
Dobrý den,
omlouvám se za překlep v názvu aplikace.
Návod je určen pro aplikaci PartnerLink.
Pokud se certifikáty při výběru nezobrazí je problém v nekorektně nainstalovaném certifikátu.
Doporučuji znovu projít návod na instalaci certifikátů. Nový šifrovací certifikát je možné stáhnout na webu ČSSZ.

Odkaz na šifrovací certifikát ČSSZ: http://www.cssz.cz/cz/e-podani/ke-stazeni/#sirf_cert



Upraveno 3krát. Naposledy upravil svihlik (06. 06. 2012 11:16).
Autor:

Váš email:


Předmět:


Prevence spamu:
Prosim, zadejte kod, ktery vidite v obrazku pod timto textem. Jestlize je kod spatne citelny, zkuste jeho obsah odhadnout. Zadate-li chybny kod, bude vygenrovan obrazek novy a muzete zkusit stesti znovu.
CAPTCHA
Příspěvek:
Toto je moderované diskusní fórum. Váš příspěvek zůstane skryt dokud nebude schválen moderátorem nebo administrátorem.